Zrealizowaliśmy

Budowa kanalizacji sanitarnej na osiedlu Wielgowo-Sławociesze etap IV i V.

Opis prac

Jest to przedsięwzięcie realizowane przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie. Do niedawna rejon okolic Zdunowa, Wielgowa i Sławociesza pozostawał nieskanalizowany a mieszkańcy musieli korzystać z szamb, co nowsze budynki posiadały przydomową oczyszczalnię ścieków. Inwestycja ta w głównej mierze miała na celu poprawę jakości życia mieszkańców.

Zadanie to było realizowane w ramach projektu „Czysta Odra w Szczecinie”, który mieści w sobie 16 kontraktów a łączna ich wartość opiewa, aż na 141 481 345.34 zł. Kontrakt realizowany przez naszą firmę był wart ponad 22 miliony złotych i dla mieszkańców osiedla Wielgowo-Sławociesze był jednym z kluczowych, ponieważ na tym etapie budowano przepompownię ścieków sanitarnych.

Znaczna ilość robót w ulicy Bałtyckiej (będącą główną arterią przedmiotowego osiedla), ulicy Sasanki, Jarząbków oraz całość robót w ulicy Tczewskiej oraz Drewnianej została wykonana metodą bezwykopową. Metoda ta z zastosowaniem naszej maszyny firmy Bohrtec (wiertnicy ślimakowej) pozwalała na wykonanie rurociągu, przy odwodnieniu jedynie komór studni. Warto zaznaczyć, że jest to bardzo ważny aspekt, ponieważ znaczna ilość dostępnych maszyn na naszym rynku nie wykazuje tak dobrych parametrów – należy dodatkowo zastosować odwodnienie liniowe wzdłuż przewiercanego rurociągu (często po obydwu stronach). W ciągu ulicy Tczewskiej, oraz skrzyżowaniu ulicy Bałtyckiej z ulicą Bryczkowskiego zastosowano odwodnienie komór studni metodą studniarską.

Zwieńczeniem pracy było odtworzenie nawierzchni drogowej, odtworzenie chodników czy humusowanie poboczy.

Inwestycja realizowana była w latach 2018-2020.

Zleceniodawca

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie

logo

Zasada pracy maszyny Bohrtec

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.